www.binalud.com

نماینده دادستان تهران از تأیید قرار منع تعقیب برای مقصران حادثه

گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ صبح 19 شهریور سال گذشته خانواده مرد 27 ساله‌ای با حضور در دادسرای امور جنایی تهران و در حضور بازپرس جنایی از راز فقدان فرزندشان پرده برداشتند

این خانواده در شکایتشان از یک گروه کوهنوردی مدعی شدند این گروه متشکل از 6 نفر در تاریخ 23 خرداد به مقصد فتح قله نانگاپاربات به کشور پاکستان رفته‌اند که فرزند 27 ساله این خانواده به نام سامان عضو این گروه بوده است.
این خانواده در حضور بازپرس عنوان کردند این گروه صعود خود را آغاز کردند اما با پس از گذشت زمانی، سامان در رشته کوه مذکور مفقود شده و اثری از وی در دست نیست.
سیفی، قاضی واحد اظهار نظر دادسرای امور جنایی تهران در خصوص این پرونده گفت: این خانواده مدعی‌ شدند این گروه فاقد مجوزهای لازم بوده و به همین دلیل مسئولان گروه را در فقدان فرزندشان مسئول می‌دانند.
وی ادامه داد: دستورات لازم برای استعلام از مراجع قانونی برای مشخص شدن زوایای پنهان این پرونده و همچنین شناسایی مقصران احتمالی صادر شد.
وی افزود: تحقیقات نشان داد هیچ فردی در وقوع این حادثه دخیل نبوده و همین امر باعث شد تا برای مظنونان وقوع این حادثه قرار منع تعقیب صادر شود.
سیفی گفت: این قرار که از سوی بازپرس پرونده صادر شد با انجام تحقیقات و بررسی‌های لازم از سوی نماینده دادستان و قاضی واحد اظهار نظر دادسرای امور جنایی تأیید شد.